Интервју со унгарски - Препораки за Унгарија, Австралија и Бразил.

Па денес ние ќе разговараме со некоја личност, барем љубопитна. Таа е родена во Унгарија, помина низ Кина и живее во Австралија! И неодамна ги посети Бразил и земјите од Латинска Америка. Зборувам со Крис денес. Се сретнавме за време на екскурзија што започна во Финска и заврши во Германија, минувајќи низ Русија. Јас ... Продолжи со читање Интервју со унгарски - Препораки за Унгарија, Австралија и Бразил.

Белорусија за белоруски државјанин

Здраво на сите, па ајде да разговараме малку за Белорусија денес. За да го направите ова, нема ништо подобро од интервјуирање на белоруски државјанин. И тоа е кога го направив ова интервју со мојот драг пријател Кејт. Се сретнавме кога го направив првото патување таму. Таа беше во посета на Минск и беше локален водич ... Продолжи со читање Белорусија за белоруски државјанин

Интервју: Како е Канада? од канадски

Денес ние ќе разговараме повеќе за Канада оваа голема земја на Северна Америка. Овој пат од гледна точка на канадски државјанин. Како се познаваме? Енди го запознав во Финска за време на патување низ Русија и соседните земји. Тој беше мојот цимер за време на патувањето. И ние во контакт со мрежи ... Продолжи со читање Интервју: Како е Канада? од канадски

Што треба да направам до бразилските избори?

Не сакав да влезам во оваа гранка на политиката, но како бразилец се чувствував принуден да го сторам тоа. Можеби доцна, но доцна отколку никогаш. Јас тука разделив 8 совети за избирачите да ги соберат изборите. Направете го тоа! 1- Проверете ги информациите: За да започнете разговор, проверете ги информациите пред ... Продолжи со читање Што треба да направам до бразилските избори?

Како се чувствува да биде милионер? (Виетнам)

Добри луѓе, во друг пост зборував за војната во Виетнам и за последиците од тоа за земјата и светот, бидејќи и други земји од други континенти исто така беа вклучени / предизвикувајќи ја војната. (Овој пост го проверувате тука). Во претходниот пост, исто така, разговаравме за тоа како можете да заштедите пари за да направите "тоа" ... Продолжи со читање Како се чувствува да биде милионер? (Виетнам)

Како да имате пари за патување?

Па, оваа тема, всушност, дојде по разговорот помеѓу колегите за мега-сена, лотос и други лотарии. Прашањето беше: Што би направиле ако заработите 1 милион реализатори? И во средината на разговорот завршив да видам дека многу за мене е честа или природна не е за многу луѓе. Тие ... Продолжи со читање Како да имате пари за патување?

Што е со Малезија, што треба да кажеме?

Добри луѓе, овој пост е за пријатно изненадување што го имав кога го вклучив Куала Лумпур во моето патување во Азија. Куала Лумпур е главен град на Малезија. (Да, ние веќе отидовме во Малезија) И првиот удар за мене беше да се види дека тие главно се муслимани. Се надевав дека тие се претежно будисти, како ... Продолжи со читање Што е со Малезија, што треба да кажеме?

Виетнам - Кој е Воениот музеј како?

Во оваа Пошта ќе зборуваме за војна, поточно за Виетнамската војна. Го посетивме музејот за остатоци од војни во Хо Ши Мин и донесовме дел од учењето за вас. Тука имавме љубопитност и можност да одиме во воениот музеј и да влеземе во концентрационен логор. Првиот ... Продолжи со читање Виетнам - Кој е Воениот музеј како?

Канада - како за Нијагарините водопади?

Денес ќе ги посетиме Нијагарините водопади. Заминувајќи од Торонто, можете удобно да стигнете до Нијагарините водопади со воз. Тоа е околу два часа возење од Via Rail. по цена од $ 24,86 CAN (канадски долари). Во економска класа, што е многу добро од патот. Возот има кујна, WiFi, бањи и ... Продолжи со читање Канада - како за Нијагарините водопади?

Прво патување во Тајланд. Храмови, совети, локомоции.

И што се чувствува како да се биде во Тајланд? Тука ќе разговараме малку за превозните средства, совети за тоа како да стигнете таму, интереси и што да правиме. Ајде? Како да одам таму? Пред да стигнете таму е задолжително вакцината против жолта треска. Меѓународната. Сериозно, ако има едно нешто што би можело да го пропушти твоето патување ... Продолжи со читање Прво патување во Тајланд. Храмови, совети, локомоции.

Прво патување во САД - Њујорк.

Значи, како да зборуваме за САД денес? Земјата од каде што големите социјални мрежи, како што се Фејсбук, Instagram, Твитер, а вториот сегашниот претседател прави многу контроверзни изјави! Но, вреди да се запамети дека во земјата имало и неколку експонати во борбата против расизмот, како Мартин Лутер Кинг ... Продолжи со читање Прво патување во САД - Њујорк.

Перу за визијата за перуанецот и визијата за туристи

Со големо задоволство го објавувам овој пост за вас. Мислам дека тоа е најдобриот пост во овој блог досега. Сериозно! За првпат, 1aviagem., добиваме гледна точка на една земја од аспект на родната, како и од гледна точка на туристи. За да им олеснат на секој што чита за да знае кој зборува ... Продолжи со читање Перу за визијата за перуанецот и визијата за туристи

Поради името 1aviagem?

Па, ова име беше усвоено кога започнав канал на YouTube. Неопходно е да се добие единствено име. Каналот (а сега и блогот) ќе зборува за патување. Јас обично не го повторувам патувањето, го правам тоа кога е можно за нови земји или нови дестинации. Значи, ако ја смените дестинацијата и патувате на друго место, ... Продолжи со читање Поради името 1aviagem?

Колумбија за Колумбија

Интервју со колумбиец, Денес ние започна нова слика на 1aviagem.com која е да ја претстави земјата од гледна точка на мајчин. почнувајќи од Колумбија. Ние интервјуиравме Фелипе Ривера, мојот пријател. Се сретнавме на факултет во Бразилија. Дојде во Бразил за да студира. Всушност, научи многу брзо да зборува португалски, ... Продолжи со читање Колумбија за Колумбија

Како за излегување од рускиот куп користејќи метро во Москва?

Денес е денот на финалето на Светското првенство во Русија (2018), и многу тимови веќе се вратија дома. најверојатно најмногу беше со автобус до аеродромот. Но, за туристите, сепак, се додека не вреди да се земе метрото и да се направи уште една прошетка пред да се збогуваше со главниот град Москва ... Продолжи со читање Како за излегување од рускиот куп користејќи метро во Москва?

Бразил, совети за Рио де Жанеиро

Со оглед на враќањето на бразилскиот тим дома, како за малку знаат Бразил? Така, денес ние ќе се знае прекрасен град, поранешниот главен град на Бразил, земјата Том Жобим, Винициус де Мораес, Chico Buarque, Toquinho (ова е Paulista!, Ви благодариме за помош на читателот, Ренато RRSP) и многу други. Каде Мајкл Џексон, Џејмс ... Продолжи со читање Бразил, совети за Рио де Жанеиро

Што е со Колумбија, на што можеме да сметаме?

И како беше нашето прво патување во Колумбија? Ние ви кажуваме за совети, потера и историја! Отидовме во Картагена за да провериме малку за земјата. Следете нè. Што зачудува? Сиудад Амуралада (ѕиден град или град со ѕидови) и историскиот центар - препорачувам да го направите извидот пеш, улиците се тесни, се ... Продолжи со читање Што е со Колумбија, на што можеме да сметаме?

СТОПОВАРА што е тоа и како? Да, можете да заштедите пари.

Здраво на сите, ова треба да биде многу брзо пост. Ајде да зборуваме за СТОПОВЕР! (Што е тоа?) Стоп, не е ништо повеќе од врска помеѓу долгите летови, менувањето кај децата е случај во кој е можно да се направи пауза за да се знае местото и да се следи истиот лет. Тоа доаѓа од англискиот: "Стоп ... Продолжи со читање СТОПОВАРА што е тоа и како? Да, можете да заштедите пари.

Совет на рускиот сувенир.

Не заборавајте да го видите овој подарок подарок за Денот на вљубените, нели?

Сингапур - за изложби и Марина Беј Песоци

И не можам да го стартувам овој пост, без да ви заблагодарам кој ви се допаѓаше видеото и се претплати на канал Youtube 1aviagem, и го даде тоа како. Тоа е време да се донесе Сингапур или Сингапур на страницата. Затоа, се регистрирам благодарам на сите вас кои го поддржаа овој проект од каналот ... Продолжи со читање Сингапур - за изложби и Марина Беј Песоци

Совет на рускиот сувенир.

Добри луѓе за вас кои одат во Русија, Санкт Петербург, Москва, Новгород итн. Врвот е да уживате во сувенирите таму. Имајте на ум дека руските "занаети" имаат познати јајца на Фаберже, Матроскас и многу други. И она што волшебници се детали! Во видеото подолу, имаме копија на Фаберже Јајце. ... Продолжи со читање Совет на рускиот сувенир.

Падобран Скокни Што е тоа?

Падобран скок, како е? Пред да ви кажам, те прашувам: Дали некогаш сте сакале да летате како орел? или која било друга птица? Дали некогаш сте почувствувале "љубоморен" на овие суштества што можат да летаат? Ако одговорот е позитивен на кое било од овие прашања тогаш ова искуство е за вас. Па, зошто да скокате од падобранско момче? ... Продолжи со читање Падобран Скокни Што е тоа?

Камбоџа: Совети, храмови, приказни и вредности

Тогаш беше време да ја посетите Камбоџа, оваа едноставна, ефикасна и многу пријателска земја. Од самиот почеток земјата веќе ме освои за иновации и ефикасност! Што? Но, Камбоџа не е сиромашна, недоволно развиена земја? Следете ме и проверете дали на крајот ќе ја задржите истата визија. Совети: иновации: Камбоџа, ... Продолжи со читање Камбоџа: Совети, храмови, приказни и вредности

Што треба да знам пред патувањето во Русија? (Совети)

За да направите мирно патување во Русија, имајте на ум: 1- Ако сте Бразилец, тогаш не ви е потребна виза, само пасош. 2 - Валута на Русија е Рубља, која е девалвирана во однос на Реал. Во моментов, 1 Реал вреди околу 18 рубли. 3- Зборувајќи за готовина, готовината на банкомати може да ... Продолжи со читање Што треба да знам пред патувањето во Русија? (Совети)